Renowacja starej wanny krok po kroku

Renowacja starej wanny krok po kroku
homegardendesignideas
Zrób to sam
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kąpiel w wannie z uszkodzonym szkliwem nie jest przyjemna. Ale jest łatwy sposób, aby wanna wyglądała jak nowa, a poza tym była w dowolnym wybranym kolorze. Jeśli widok wanny metalowej pozostawia wiele do życzenia, a w niedalekiej przyszłości nie zamierza się jej wymieniać, można ją łatwo odnowić. W tym celu dostępne są specjalne farby poliuretanowe, które po nałożeniu i wyschnięciu wydają się być rodzajem emalii. Duża gama kolorów pozwala wybrać dowolny odcień.

Rozpoczynając renowację wanny, należy pamiętać, że każdy krok jest bardzo ważny, aby zapewnić wymaganą, jakość nałożonej powłoki. Dlatego wszystko powinno być zrobione tak ostrożnie, jak to możliwe i powoli. Jeśli to nie będzie przestrzegane, farba szybko zacznie się złuszczać, a przeprowadzona wcześniej renowacja będzie nieefektywna.

Podłoga wokół wanny musi być przykryta folią. Miejsca połączenia z płytkami, baterią łazienkową, odpływem i otworami przelewowymi muszą być oklejone taśmą malarską.

Wskazówki

Wszystkie ewentualne uszkodzenia wanny należy pokryć masą szpachlową a po jej wyschnięciu wannę dokładnie wyszlifować.
Farby ? do gruntowania i podstawowa – muszą być dokładnie wymieszane z utwardzaczem, aby w powstałej mieszaninie nie pojawiły się pęcherzyki powietrza. Po wymieszaniu odczekać 10 minut, aż składniki zareagują ze sobą.
Za każdym razem trzeba przygotować farbę w stopniu niezbędnym do nałożenia jednej warstwy. Jeśli przygotuje się za dużo, niewykorzystana część stwardnieje i stanie się nieprzydatna do późniejszego użycia.
Aby uniknąć jakichkolwiek nieregularności na pomalowanej powierzchni podczas suszenia, czas nanoszenia jednej warstwy farby nie powinien przekraczać więcej niż dwie godziny.
Opary farb poliuretanowych są szkodliwe dla zdrowia, ponadto są łatwopalne. Zanim zacznie się malować, należy upewnić się, że łazienka jest dobrze wentylowana. Podczas pracy należy używać maski i rękawiczek.
Samodzielna renowacja wanny akrylowej nie wymaga profesjonalnego przygotowania. Po zdiagnozowaniu wszystkich uszkodzeń, należy przystąpić do ich niwelowania papierem ściernym, ewentualnie pastą polerską. Jeżeli jednak ubytki są znaczne, konieczne może być zastosowanie płynnego akrylu.

Renowacja starej wanny za pomocą ciekłego akrylu

Renowacja starej wanny za pomocą ciekłego akrylu jest najczęstszą metodą odbudowy powłoki emaliowanej w wannach, brodzikach, zbiornikach wodnych, jacuzzi. Swoją popularność materiał ten osiągnął dzięki prostocie i dostępności. Można taką renowacją znacząco ulepszyć wygląd wanny i przeprowadzić procedurę samodzielnie lub przy pomocy specjalistów.

Ciekły akryl jest stosowany przez wlewanie go równomiernie na całej powierzchni wanny. Podstawa z żeliwa, stali lub żelaza służy, jako mocna rama dla nowej powłoki akrylowej. Efektem pracy będzie nowa wanna metalowo-akrylowa o żywotności 12-15 lat.

Zalety to: prostota i duża szybkość wykonywania pracy, trwałość nałożonej warstwy, całkowity brak nieprzyjemnych zapachów, hałasu, kurzu i brudu. Możliwość przywrócenia dawnej, jakości wanny bez wyłączania centralnego zaopatrzenia w wodę i odpływu wody, osiągając doskonały wynik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie płyt betonowych DELUX w nowoczesnym designie wnętrz
Zastosowanie płyt betonowych DELUX w nowoczesnym designie wnętrz
Odkryj, jak płyty betonowe DELUX mogą odmienić wygląd Twojego wnętrza. Dotyk nowoczesności i luksusu w jednym, idealne dla miłośników designerskich rozwiązań.
Ostatnie wpisy