Deszczownica czy panel prysznicowy?

Deszczownica czy panel prysznicowy?
homegardendesignideas
Akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając rodzaj natrysku do naszego prysznica możemy mieć niemały dylemat. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka możliwości. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest bardziej tradycyjny panel prysznicowy, kolejnym jest deszczownica. Czym się różnią, która lepiej się sprawdzi?

Wady i zalety panela prysznicowego oraz deszczownicy

Panel prysznicowy
Panel prysznicowy jest nowoczesną wersją kolumny prysznicowej. W jednej konstrukcji znajdziemy regulację temperatury, strumienia wody. Znajdziemy na nim też wyjścia na słuchawkę prysznicową i dysze służące do masażu. Nie da się ukryć, że jest to element wyposażenia, który jest wciąż udoskonalany przez producentów i z powodzeniem dodawane są nowe funkcje takie jak np. możliwość odtwarzania muzyki, radio czy połączenie z telefonem.

Taki rodzaj natrysku może być wykonany ze stali nierdzewnej, szkła, aluminium zamontowane tam wyposażenie elektroniczne jest zaizolowane i całkowicie bezpieczne do użytkowania. Panel prysznicowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z krzesełka w trakcie kąpieli. Posiada on dwie słuchawki, z których jedna zamontowana jest na stałe u góry panelu, natomiast druga jest całkowicie mobilna i przymocowana na pomocą węża.

Głównymi zaletami panelu prysznicowego jest jego wygoda użytkowania i łatwość montażu. Niestety, panele wyposażone w funkcję masażu, dodatkowe oświetlenie, krzesełko, czy odtwarzacz są drogie. Im więcej możliwości posiada panel, tym wyższa jest cena.

Deszczownica
Deszczownice w ostatnich latach zyskały ogromną popularność wśród kupujących. Nie ma się czemu dziwić. Kąpiel pod delikatnym strumieniem wody przypominającym deszcz jest bardzo kojącym doświadczeniem. Dodatkowo architekci wnętrz coraz częściej wykorzystują takie rozwiązanie, ponieważ wygląd dowolnie wybranej deszczownicy jest niezwykle elegancki i nowoczesny. To pozwala na instalowanie ich w większości łazienek.

Wokół deszczownic krąży wiele mitów, jednak jedyną faktyczną wadą jest jej wysoka cena. Nowoczesne rozwiązania, które dopiero zyskują popularność zawsze charakteryzują wysokie koszty. W internecie możemy znaleźć wiele nieprawdziwych informacji, że takie rozwiązanie generuje duże koszty, jest trudne w czyszczeniu, zajmuje dużo miejsca – nie warto w nie wierzyć.

Deszczownica przy pomocy delikatnego strumienia i napowietrzania wody jest zdecydowanie rozwiązaniem, które oszczędza wodę i pieniądze. Do jej zamontowania nie potrzeba bardzo dużego prysznica. Dziś możemy znaleźć wiele modeli, które są mniejsze i z łatwością nadają się do małych łazienek. Utrzymanie czystości również nie jest trudne, wiele modeli wyposażonych jest w specjalne systemy, które ułatwiają czyszczenie.

Przy rozważaniu zakupu panelu prysznicowego lub deszczownicy, główną kwestią, którą należy rozstrzygnąć jest fundusz. W zależności od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć możemy wybrać rodzaj natrysku z większą liczbą funkcji lub wersję podstawową. Panele prysznicowe występują również w wersji hybrydowej, w której góry natrysk jest małą deszczownicą, a ruchoma słuchawka prysznicowa jest tradycyjnym rozwiązaniem. Być może jest to idealne rozwiązanie dla wielu osób wymieniających natrysk w swojej łazience.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkrywanie tajemnic produkcji naturalnych miodów i produktów pszczelich
Odkrywanie tajemnic produkcji naturalnych miodów i produktów pszczelich
Zanurz się w fascynującym świecie produkcji naturalnych miodów i produktów pszczelich. Poznaj nasze metody pozyskiwania miodu, przyjrzyj się różnorodności produktów i odkryj ich nieocenione właściwości zdrowotne.
Ostatnie wpisy