Jaki Panel Prysznicowy Wybrać?

Jaki Panel Prysznicowy Wybrać?
Dagmara Szulc
Dagmara Szulc
Akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór panelu prysznicowego

Urządzanie czy remontowanie mieszkania lub domu to nadawanie mu drugiego życia. Łazienka jest centrum codziennego życia, miejscem relaksu i odpoczynku. Warto dokładnie przemyśleć wybór panelu prysznicowego, ponieważ wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. Z uwagi na pęd życia i szybkość zmian należy dokładnie spojrzeć na paletę ofert aby zdecydować się na najlepsze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jak połączyć estetykę z funkcjonalnością? Na te i wiele innych pytań trzeba odpowiedzieć aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Estetyka panelu prysznicowego

Nie sposób jest ukryć faktu, że pierwszym, czym kierujemy się przy wyborze jest wygląd produktu. Jest to cecha ogólna, dotycząca nie tylko paneli prysznicowych, natomiast w tym przypadku jest ona całkowicie zrozumiała. Ten element łazienki stanowi jej dużą część, niedającą się ukryć więc istotne jest aby współgrała z całością. Producenci oferują całą gamę paneli prysznicowych od minimalistycznych w stonowanych kolorach po zdobione, finezyjne.

Oprócz kształtu i koloru klient ma możliwość wyboru materiału, z którego panel zostanie wykonany. W tym przypadku również istnieje duży wybór, ze względu produkcję paneli z aluminium, stali szczotkowanej, kamienia zarówno naturalnego jak i sztucznego, szkła hartowanego, egzotycznego drewna.

Aktualnie najczęściej wybierane są panele prysznicowe odznaczające się prostotą, elegancją, spokojnymi barwami z uwagi na łatwość dalszej aranżacji wnętrza. Minimalizm wpisuje się w najczęściej wybierany styl urządzania mieszkań lub domów.

Zastosowanie i budowa panelu

Przy wyborze odpowiedniego panelu należy wziąć pod uwagę gdzie będzie zamontowany, w czyim będzie użytkowaniu, czy może zajmować dużo miejsca. Jeśli łazienka jest również wyposażona w wannę warto przemyśleć zakup panelu z wlewką w celu zaoszczędzenia miejsca. Ponadto, dostępne są także produkty z krzesełkiem, siedziskiem pojedynczym lub większym, w zależności od zapotrzebowania.

Klienci często biorą pod uwagę zakup modelu ze słuchawką termostatyczną, która umożliwia dostosowanie i utrzymanie właściwej temperatury wody, co często ułatwia kąpiel dzieciom. Polega to na ustawieniu pokrętłem żądanej temperatury po czym automatycznie, przy jej otrzymaniu, odcinany jest dopływ gorącej wody. Pozwala to na dużą oszczędność niż przy manualnym wybieraniu temperatury.

Panele prysznicowe zawierają od 4 do 8 dysz. Ich ilość zależy od zapotrzebowania klienta. Zazwyczaj umieszczane są symetrycznie, gdyż ich funkcją jest masowanie ciała w najbardziej komfortowy sposób. Najczęściej są wbudowane aczkolwiek istnieje możliwość zamontowania ich na przegubach w celu kontrolowania strumienia. Dzięki temu uzyskujemy różne rodzaje masażu od biczów wodnych, przez masaż krążeniowo-pobudzający, do rozluźniającego.

Każdy panel składa się z górnej głowicy, słuchawki natryskowej, baterii, dysz. Wspomniana górna głowica jest zazwyczaj deszczownicą, której nie można zdemontować lub główka natryskowa. Słuchawka natryskowa nie jest stałym elementem panelu prysznicowego, ale jest ona umieszczana poniżej deszczownicy, w połowie wysokości. Wcześniej wspomniane dysze służą zwiększeniu komfortu kąpieli i umieszczane są symetrycznie na korpusie panelu lub umieszczone na przegubach. Umieszcza się je co do zasady na wysokości barków oraz bioder, w ilości zależnej od potrzeb.

Dagmara Szulc
Dagmara Szulc zajmuje się aranżacją wnętrz i ogrodów. Specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni mieszkalnych i ogrodowych, łącząc estetykę z funkcjonalnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić dużą łazienkę?
Jak urządzić dużą łazienkę?
Duża łazienka jest marzeniem wielu osób, gdyż stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Warto przy tym pamiętać, że to również spore wyzwanie. Do urządzenia takiej przestrzeni trzeba podejść z rozwagą, żeby nie przeładować pomieszczenia nadmierną ilością wyposażenia i utrzymać funkcjonalność oraz przytulność takiego pokoju.
Ostatnie wpisy