Lustra w aranżacji wnętrz

<strong>Lustra w aranżacji wnętrz</strong>
Redaktor Blue Whale Press
Inspiracje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lustra są jednym z ważniejszych elementów w aranżacji wnętrz, ponieważ mają ogromny wpływ na wygląd pomieszczeń. Oprócz swojego funkcjonalnego zastosowania, jakim jest odbicie obrazu, mogą służyć również jako dekoracja. W jaki sposób lustra wpływają na wygląd wnętrza i jak je odpowiednio dobrać, aby uzyskać doskonały efekt wizualny?

Lustra a optyczne powiększenie pomieszczenia

Jednym z największych atutów luster w aranżacji wnętrz jest ich zdolność do optycznego powiększania przestrzeni. Dzięki odbiciu światła, lustro powiększa wnętrze i sprawia, że jest ono bardziej przestronne. To dlatego świetnie sprawdza się w takich pomieszczeniach jak łazienka, przedpokój czy sypialnia. Aby optycznie powiększyć pokój, należy umieścić jedno duże lustro na ścianie. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie kilku mniejszych luster, co pozwala na stworzenie ciekawej aranżacji.

Lustra jako element dekoracyjny

Lustra nie tylko optycznie powiększają pomieszczenia, ale również stanowią interesujący element dekoracyjny. W sklepach można znaleźć je w różnych kształtach, rozmiarach i stylach, dzięki czemu można dopasować je praktycznie do każdego wystroju. Lustra z ozdobną ramą mogą stanowić samodzielny element dekoracyjny, natomiast proste, minimalistyczne lustra będą idealne dla osób, które preferują prostotę. Bardzo często są używane także jako dekoracyjne elementy oświetlenia, można je spotkać z wbudowanymi lampami. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest umieszczenie luster na przeciwległych ścianach, w ten sposób uzyskamy efekt odbicia światła, który ożywi pokój.

Jak dobrać lustra do wnętrza?

Dobór lustra do wnętrza jest bardzo ważny, aby uzyskać oczekiwany efekt. Przede wszystkim należy pamiętać, że lustra powinny być proporcjonalne do rozmiaru pomieszczenia. Duże tafle w małych wnętrzach mogą przytłaczać. Z kolei zbyt małe lustra w dużych pomieszczeniach znikną w przestrzeni. Lustra należy dopasować do stylu mieszkania lub domu. Wnętrza w stylu klasycznym wymagają bardziej ozdobnych i eleganckich modeli, natomiast w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesny sposób można zastosować minimalistyczne i proste formy.

Ważnym aspektem jest umiejscowienie lustra. W przypadku przedpokoju warto zawiesić je w taki sposób, aby służyło ono również jako narzędzie do przymierzania ubrań. Do łazienki najlepiej wybierać lustra o wysokiej odporności na wilgoć, trzeba umieścić je w taki sposób, aby mieć dobrą widoczność przy wykonywaniu codziennych czynności. Jeżeli chodzi o salon, czy sypialnię, tutaj można zaszaleć, w końcu w tym wypadku lustra traktowane są przede wszystkim jako elementy dekoracyjne.

Czy warto zastosować lustra w aranżacji wnętrz? Oczywiście, że tak. Dzięki temu nawet małe mieszkanie nabierze ciekawego charakteru i będzie wydawać się przestronniejsze. Dużo luster dekoracyjnych można znaleźć za pośrednictwem decor-you.pl, tam dostępne są także meble, oświetlenie i dekoracje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać idealne wyposażenie dla małej łazienki?
Jak dobrać idealne wyposażenie dla małej łazienki?
Odkryj praktyczne porady, jak zaaranżować małą łazienkę. Dowiedz się, jakie wyposażenie wybrać, aby oszczędzać przestrzeń i dodawać stylu.
Ostatnie wpisy