Popularne rodzaje umywalek

Popularne rodzaje umywalek
homegardendesignideas
Do łazienki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej armatury łazienkowej jest bardzo istotny, bo jest to część wystroju, z której korzystamy codziennie. Jeśli podejmiemy niewłaściwą decyzję, wady bardzo szybko wyjdą na jaw. Jedną z najważniejszych części łazienki jest umywalka. Jest to konieczność, które może być nie tylko funkcjonalna, ale też stylowa. Jak więc wybrać armaturę i jakie są popularne modele umywalek?

Umywalka wisząca czy stojąca?

Podstawową decyzją, którą musimy podjąć jest to, czy chcemy mieć umywalkę wiszącą, czy stojącą. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o wiszącą, jest to rozwiązanie dla mniejszych przestrzeni. Taki zlew zajmuje mało miejsca, jednocześnie pozwalając nam wyrazić siebie poprzez jej kształt. Za to jest ona znacznie trudniejsza w montażu, bo wymaga to użycia specjalnych śrub. Nie mniej jednak, jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, zaoszczędzimy miejsce pod umywalką, gdzie możemy zamontować szafkę, która nie tylko ukryje rury, ale też będzie dodatkową przestrzenią do przechowywania.

Umywalka stojąca pozwala na więcej fantazji, bo może ona przyjmować wiele różnych kształtów. Możemy tutaj zdecydować się na rozwiązanie bardziej nowoczesne, lub klasyczne. Wszystko zależy od naszego gustu. Plusem tutaj jest na pewno łatwość montażu. Jednak trzeba pamiętać, że tego rodzaju umywalka zajmuje więcej miejsca i może okazać się niepraktyczna w mniejszych pomieszczeniach.

Umywalka dla dwojga

Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć jest to, czy chcemy mieć pojedynczą czy podwójną umywalkę. Oczywistym jest to, że ta dla dwojga zajmie znacznie więcej miejsca, ale za to sprawdzi się w dużych rodzinach, bo skróci poranne kolejki do łazienki.

Różnorodność materiału

Obecnie na rynku dostępne są umywalki wykonane przeróżnych materiałów. Najpopularniejsze są te ceramiczne. Są one najtańsze i najbardziej uniwersalne. Nie mniej jednak, nawet tutaj możemy pokazać swój indywidualizm, bo umywalka ceramiczna wcale nie musi być biała! Możemy zdecydować się na zlew w przeróżne wzory, a nawet taki, który imituje kamień. Główną zaletą ceramiki jest to, że nie zbiera ona kurzu, więc sprzątanie nie będzie problemem.

Znacznie trwalszym materiałem będzie granit lub marmur. Tutaj musimy się jednak liczyć z nieco wyższą ceną. Czasem jednak warto zapłacić więcej za jakość umywalki, bo w przypadku tych materiałów, możemy mieć pewność, że posłuży nam ona na długie lata.

Alternatywą będą tutaj umywalki ze stali nierdzewnej, które są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie da się jednak ukryć, że mają one swój wyjątkowy styl i nie będą pasowały do każdego wnętrza.

Oprócz tego, na rynku dostępne są również umywalki szklane. Podobnie do stali czy ceramiki, są one proste w czyszczeniu, ale za to znacznie mniej trwałe. Wyglądają bardzo elegancko i oryginalnie, ale za to łatwo je uszkodzić. Plusem tutaj na pewno będzie cena.

Wybór odpowiedniej umywalki nie jest prosty i trzeba przy nim rozważyć wiele za i przeciw. Dlatego też czasem warto zasięgnąć rady specjalisty. Na szczęście sprzedawcy z sklepach meblowych z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne szambo betonowe do twojego domu?
Jak wybrać idealne szambo betonowe do twojego domu?
Odkryj istotne aspekty, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem betonowego szamba. Naucz się inkluzją, wybierając rozwiązanie zgodne z potrzebami Twojego domu.
Ostatnie wpisy